utor.pl

Obsługa informatyczna aptek
& punktów aptecznych

Jeden z najdłużej istniejących programów przeznaczonych dla aptek. Powstał w roku 1991 i od tej pory działa w kilkuset aptekach, punktach aptecznych i sklepach medycznych na terenie całego kraju. Zasadniczym zadaniem Apteki Malickiego jest sprzedaż środków farmaceutycznych i materiałów medycznych zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem i generowanie rozliczeń z refundatorem. Ponadto program posiada funkcje wspomagające zarządzanie gospodarką magazynową i finansami.

Apteka Malickiego, oryginalnie przeznaczona dla środowiska DOS, z powodzeniem pracuje w systemach Windows, a jej niewielkie wymagania sprzętowe umożliwiają uruchomienie na komputerach nie najwyższej klasy. Program przystosowany jest do pracy w systemach 64-bitowych, takich jak Windows 7, 8, 10 czy Windows Server.

Program apteczny ściśle współpracuje z aplikacją SERTUM, która przeznaczona jest do obsługi zamówień elektronicznych, przesunięć międzymagazynowych w ramach sieci aptecznej, a także umożliwia wykonywania wielu analiz, w tym sprzedaży, zakupów i zawartości magazynu. Od roku 2020 program apteczny może pracować jako zintegrowany moduł aplikacji SERTUM, co ułatwia korzystanie z wielu dodatkowych funkcji.

Strona internetowa producenta: www.sertum.pl

AMAX jest to rozbudowany system informatycznym autorstwa firmy KODANU sp. z o.o. Jest to w zasadzie rodzina dwu programów do kompleksowej obsługi informatycznej apteki. Należą do niej:

  • AMAX.farm - program umożliwiający obsługę wszystkich obszarów funkcjonowania apteki, w tym rozbudowane analizy ekonomiczne
  • AMAX.center - system przeznaczony do zarządzania siecią aptek, integrujący pojedyncze apteki w sprawnie działającą całość

AMAX pracuje w systemach Windows w oparciu o bazy danych SQL. Zaletą jego jest wysoka elastyczność, dzięki czemu można go dostosować do wymagań i potrzeb każdego praktycznie użytkownika. Progam pracuje w wielu aptekach i punktach aptecznych w Polsce. Z powodzeniem używany jest także w kilku ogólnopolskich sieciach aptecznych i handlowych w wariancie aplikacji przeznaczonej dla placówek nie będących aptekami.

Strona internetowa producenta: www.kodanu.pl

GlobalMed Zaopatrzenie jest prostą aplikacją przeznaczoną dla firm rozliczających refundację za środki pomocnicze i sprzęt ortopedyczny. Jej zadaniem jest rejestracja zrealizowanych usług i generowanie plików rozliczeniowych przesyłanych do NFZ. Umożliwia obsługę kilku punktów realizacji świadczeń i wielu oddziałów NFZ. Program działa niezależnie od innych używanych przez podmiot programów, może stanowić podstawowe narzędzie do obsługi refundacji zaopatrzenia ortopedycznego i w środki pomocnicze. GlobalMed bezpośrednio komunikuje się z portalem eZWM, co znacznie ułatwia proces rejestracji wykonanych świadczeń.

Strona internetowa producenta: www.globalmed.pl

Znana rodzina programów antywirusowych o rozbudowanych możliwościach. Oprócz klasycznej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem czy nieuprawnionym dostępem do komputerów, ESET oferuje również produkty do tworzenia kopii zapasowych oraz szyfrowania i definitywnego kasowania danych (szczególnie istotne w przypadku podmiotów przechowujących i przetwarzających dane osobowe – RODO).